Bitcoin düştü! Kripto para sektörü karıştı!

8

Günümüzde Kripto para sektörüne damgasını vuran Bitcoin hakkında bugün yaşanan gelişmeler Kripto para sektörü nü karıştı. Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında deneysel olarak başlatılan ve günümüzde sanal para birimi olarak kullanılan Bitcoin değeri çok sert düştü!

Bitcoin düştü! Kripto para sektörü karıştı!

Geçen aylarda 6.500 dolar seviyesinde olan Bitcoin değeri bugün büyük kayıp verdi. Açıklanan rakamlara göre Bitcoin, 1000 dolar değer kaybederek 5500 dolar seviyesine çekildi.

Kripto para devi Bitcoin yaklaşık yüzde 14 değer kaybederek güne adını yazmış durumda. Yayınlanan rapora göre, sanal para birimi geçtiğimiz yıl kripto pazar hacmi 96 milyar dolara gerilemişti.

Bu durumu hızla atlatan Bitcoin pazar hacmini genişleterek yeniden zirveye ulaşmıştı. Şimdi ise yeniden gerileterek 180 milyar dolar seviyesinde yol almaya devam ediyor.

Tabi tek değer kaybı Bitcoin’de değil. Yaşanan gelişme ile birçok sanal birimi de ortalama yüzde 10’luk bir düşüş yaşadı.

Ripple yüzde 9.2 değer kaybederken, Ethereum yaklaşık yüzde 13 değer kaybetti. Bitcoin Cash yüzde 8.7 lik bir düşüş yaşadı. Sert düşüşün neden yaşandığı bilinmezken, yetkililer yatırımcıların tedirgin olamaması konusunda uyardı.

1 Bitcoin kaç Türk Lirası?

Sanal para biriminin bağlı olduğu bir güç veya merkez bulunmadığı için fiyatını arz ve talep koşulları belirliyor. Bugün en güncel BTC değeri, 1 BTC, 29.765,72 TL olarak kaydediliyor.

Bir Cevap Yazın