GOOGLE UDACITY Bursları Dağıtılıyor

7

Google, Bertelsmann ve Udacity işbirliği ile sunulan eğitimler sayesinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 36 ülkeden 75 bin kişi Android ve Web Geliştirici kurslarına katılma imkanına kavuşuyor.

Yenilikçi fikri olanların kendi uygulamalarını geliştirmelerine imkanı sağlayacak eğitim programı için Türkiye’den de 2500 kişiye burs verilecek.

Krakow’da düzenlenen Avrupa çapındaki en büyük uygulama geliştirici etkinliği Google Developer Days – Europe, bu alandaki en yeni teknolojileri öğrenerek becerilerini geliştirmek isteyen Ildiko gibi burstan yararlanan 2000’i aşkın uygulama geliştiriciye ev sahipliği yapıyor.

Tüm bu yoğun ilgiye karşın giderek büyüyen dijital uçurum nedeniyle 2020 yılına gelindiğinde AB’de, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında yarım milyon civarında istihdam açığı olacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz yıl Bertelsmann ve Udacity ile birlikte Ildiko gibi insanların amaçlarına ulaşabilmesini desteklemek için 10 bin Android geliştirici bursu sağlanmıştı.

Şimdi de Bertelsmann ve Udacity ile birlikte 75 bin kişiye daha ücretsiz olan bu uygulama geliştirme kurslarından yararlanma imkanı sağlanacak.

Yenilikçi fikri olanların kendi uygulamalarını geliştirmelerine imkanı sağlayacak eğitim programı için Türkiye’den  2500 kişiye burs verilecek.

Tamamen ücretsiz ve online olarak sunulan eğitim bursundan yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli.

https://www.udacity.com/google-scholarships

Bir Cevap Yazın