Islak Adam | Anlatı

43
resim kaynak: myartmagazine.com

Anlatı


Yağmurda dışarıya çıkan biri ıslanırdı. İllene çıkması gerekiyorsa sıkı giyinip şemsiye kullanmalıydı. Eğer vakti varsa da yağmurun dinmesini beklemeliydi. Peki, bu denklem milyonlarca kez test edilmiş olmasına rağmen neden hâlâ ıslananlar vardı?

Islananlardan bazıları, ıslanmak diye bir şeyin olmadığını ve ıslanmadıklarını iddia ediyor, cımcılık olmalarına rağmen fikirleri değişmiyordu.

Bazıları ise dur hele bir ıslanalım kötü olursa bir yolunu bulur kururuz diyor, tembelliklerinden hep ıslak yaşıyorlardı.

Bir başka ıslanan grup vardı ki onlar ıslanmaya çok alışmışlardı, ıslanmasalar olmazdı.

Bir de şemsiye kullanmayı bilmeyenler vardı. En güzel şemsiyelere sahiplerdi, sıkı da giyinmişlerdi ama ne yazık ki onlar da ıslanıyorlardı.

Islananlar çoktu, doğru. Ama bir zamanlar ıslanmış olmalarına rağmen artık ıslanmayanlar da vardı. Onlar bir yolunu bulup kurumuşlar, acılı, yaralı, pişman ama mutlulardı.

Peki ya ıslanmayanlar?

Bunlardan bazıları, kurallara harfiyen uyduklarından dolayı ıslanmıyorlardı. İçten içe ıslanmayı merak eder, ona karşı yasak bir arzu beslerlerdi.

Bazı ıslanmayanlar halleriyle övünür, ıslananlardan nefret eder, onları yanlarına yaklaştırmaz, fırsat bulduğunda ezerlerdi.

Hiç ıslanmayan bir başka grup da şanslılardı. Aslında bir yağmur yağsa ıslanacaklardı ama onların bulunduğu yere asla yağmur yağmazdı.

Tek tük de olsa ıslanmayan bir insan tipi daha vardı. Bunlar, hem yağmurdan korunmayı başarır hem de ıslananlara yardım ederlerdi.

Bu yazıdaki ıslak adam ise çoktan beri sırılsıklamdı. Bir zamanlar kuru olup olmadığını da hatırlamıyordu. Zihninde beliren kategorilere insanları bir bir yerleştiriyordu da kendine bir yer bulamıyordu. Denklemde bir açık olmalıydı. Peki neydi?

Onu ıslatanın yağmur olmayabileceği o zaman aklına ilk kez geldi.


Anlatı

TEILEN

1 YORUM

Bir Cevap Yazın